Ստուգի՛ր ճիշտ է արդյոք կատարվել բաժանում։46
1024:5=205(4մն) 3012:10=301(2մն)
205×5=1025 301×10=3010
1025+4=1029 3010+2=3012
2079:2=1039(1մն) 5020:100=5(20մն)
1039×2=2078 5×100=500
2078+1=2079 500+20=520
Կատարի՜ր գործողությունը։
44կմ-2կմ 35 մ=42կմ 35մ
44-2=42
62դմ 2սմ-5 դմ 8սմ=56դմ 4սմ
61-5=56
12-8=4
82 կգ-6կգ 650գ=76 կգ 650գ
82-6=76
62տ 210կգ-2տ 280կգ=59տ 930կգ
61-2=59
1210-280=930
24օր-3օր 6ժ=21 օր 6ժ
24-3=21
12ժ 20ր-2 ժ 40ր=9ժ 40ր
11-2=9
80-40=40
Թողնել պատասխան